Monthly Archives: październik 2019

28paź/19

Pamiątka Umarłych

Szanowni Państwo,
brama cmentarna i furtka nieco się „wysłużyły” i są w złym stanie.

Przed tegoroczną Pamiątką Umarłych zleciliśmy wykonanie nowej bramy wjazdowej i furtki. Prosimy o składanie ofiar na ten cel.
W czasie nabożeństwa 1 listopada zostanie zebrana ofiara.
Można też dokonać wpłaty na konto bankowe naszej parafii:


Parafia Ewangelicko – Augsburska Ap. Piotra i Pawła w Mysłowicach
ul. Powstańców 17
41–400 Mysłowice
Numer konta bankowego:
ING Bank Śląski S.A. 27 1050 1214 1000 0007 0277 7426

z dopiskiem: darowizna na cele kultu religijnego – brama cmentarna


Serdecznie dziękujemy.

27paź/19

Święto Reformacji

Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach w dniu 31.10.2019 tj. w Święto Reformacji:

  • Kościół Św. Trójcy w Hołdunowie
    ul. Johanna Christiana Ruberga 1, godz.17.00
  • Kościół Zmartwychwstania Pańskiego w Katowicach ul. Warszawska 18, godz. 17.00

Również o godz. 17.00 w TVP 2 rozpocznie się transmisja nabożeństwa Reformacyjnego ze Sorkwit.

Serdecznie zapraszamy.

08paź/19

Warsztaty gospel

Nasza parafia z proboszczem ks. Adamem Maliną wraz ze Stowarzyszeniem „AMADEUSZ” z dyrektor Joanną Bliwert-Hoderny mogła po raz siódmy zaprosić na Warsztaty Muzyki Gospel (28-29.09.2019). Na zaproszenie odpowiedzieli m.in. członkowie chórów działających przy parafiach ewangelickich Diecezji Katowickiej, uczniowie Ogniska Muzycznego Amadeusz, chórzyści mysłowickich chórów oraz scholi parafialnych, nauczyciele i uczniowie szkół z Mysłowic oraz osoby zrzeszone w in. chórach i zespołach ze Śląska, ponadto ludzi nie zrzeszonych, a kochających śpiew. Tym samym na warsztaty zgłosiło się ponad 120 osób w różnym wieku.

Niezmiennie warsztaty poprowadziła prof. dr hab. Monika Zytke, profesor Akademii Pomorskiej w Słupsku, ponadto muzyk i dyrygent. Jako dyrygent realizuje programy o bardzo szerokiej stylistyce: klasykę, muzykę średniowieczną, współczesną, cerkiewną, żydowską, gospel, co czyni od lat w pracy z chórem Et In Terra, zespołem Shomer i chórami Akademii Pomorskiej. Jest autorką kilkaset aranżacji na składy od sekcji rytmicznej przez wszystkie rodzaje chórów do orkiestry symfonicznej. Współpracuje jako dyrygent i aranżer z Polską Filharmonią Sinfonia Baltica oraz współpracuje z renomowanymi solistami z Polski i Wielkiej Brytanii. My wiemy, że panią profesor cechuje duży profesjonalizm i znajomość tematu, a przede wszystkim miłość do muzyki i ludzi. Współpraca z nią to czysta przyjemność.

Po raz trzeci prof. Monika Zytke zaprosiła do współprowadzenia warsztatów jednego z najpopularniejszych i najwyżej cenionych wokalistów Gospel w Wielkiej Brytanii – JNR Robinsona. Wokalista jest częstym gościem radia i telewizji oraz bierze udział w niezliczonych prestiżowych muzycznych wydarzeniach na całym świecie, gościł także w Polsce. Nadzwyczajny, pełen ciepła i emocji wokal potrafi wzbudzić w słuchaczach wielkie emocje. Poznaliśmy również wspaniały humor oraz pogodną osobowość Robinsona.
Instrumentalnie wspomagają nasze działania niemal od początku organizacji warsztatów Anna i Norbert Pawlak. Para absolwentów Amerykańskiej Uczelni Muzycznej „Lee University”. Dwuletnia współpraca z Campus Choir oraz Empowered w Cleveland Tennessee pozwoliły im na poznanie muzyki gospel od strony technicznej jak i duchowej, a miłość do niej zaowocowała powstaniem 2003 roku własnego chóru gospel „Z Miłości”. Zawsze profesjonalni i przygotowani. Pogodni i ciepli ludzie oddani muzyce całym sercem. W tym roku zespół grą na gitarze wspomógł Jakub Wołkiewicz.

Warsztaty rozpoczęły się w sobotę rano, a zakończyły w niedzielę późnym popołudniem koncertem finałowym w naszym kościele. Razem 13 godzin prób, pozwoliło na przygotowanie zupełnie nowych dla uczestników ośmiu pieśni, które zaprezentowano na koncercie.

Warsztaty są dla uczestników możliwością poznania różnorodności muzyki gospel i rozwijania swojej pasji, a praca z profesjonalnymi muzykami jest wspaniałym doświadczeniem. To niezwykłe, że zespół warsztatowy tworzą osoby w różnym wieku i z różnym wykształceniem i doświadczeniem muzycznym. Koncert dostarcza wiele radości i wielkich emocji zarówno wykonawcom, jaki i słuchaczom, którzy wypełniają nasz kościół, co bardzo cieszy. Tak ubogaceni wracają do swoich domów, pracy, zespołów, kościołów.

Warsztaty i koncert mogły się odbyć dzięki wsparciu Regionalnego Instytutu Kultury w Katowicach, Śląskie Miasto Ogrodów, MOK Mysłowice, Chorverband in der Evangelischen Kirche in Deutschland. Honorowymi patronatami wydarzenia byli Biskup Diecezji Katowickiej Marian Niemiec, Poseł na Sejm RP Wojciech Król, Prezydent Miasta Mysłowice Dariusz Wójtowicz. Zdjęcia i nagranie koncertu było możliwe dzięki wsparciu Fundacji z Pasją z Katowic.
Dziękujemy.

Dziękujemy przede wszystkim Bogu za siłę, moc i radość, której doświadczyliśmy podczas dwudniowych warsztatów i koncertu.