Category Archives: Wydarzenia kulturalne

03paź/23

IX Warsztaty Muzyki Gospel

W dniach od 30 września do 1 października w Mysłowicach odbyły się IX Warsztaty Muzyki Gospel, których organizatorami było Stowarzyszenie Ognisk Edukacyjno-Artystycznych Amadeusz, parafia ewangelicka w Mysłowicach oraz Mysłowicki Ośrodek Kultury.

Na warsztaty zgłosiło się 145 osób w różnym wieku, od przedszkolaka po seniora. Byli wśród nich uczniowie szkół czy ognisk muzycznych oraz członkowie chórów i zespołów, ale także osoby nie mające z muzyką wiele do czynienia. Uczestnicy przyjechali do nas z różnych miast Śląska, a nawet znad morza czy centrum Polski. Próby odbywały się przez dwa dni w gościnnych progach II Liceum Ogólnokształcącego w Mysłowicach w trzech blokach, które prowadziła Monika Zytke oraz wokalistka Natalie Pearl z Londynu. Zespół muzyczny utworzyli muzycy ze Stowarzyszenia Ognisk Edukacyjno-Artystycznych Amadeusz Jakub Skóra – perkusja i Jacek Moroń – klawisze oraz Jakub Wołkiewicz – gitarzysta z zespołu „Z Miłości”.

Podziękowania kierujemy dla pani dyrygent Moniki Zytke i dla solistki Natalie Pearl oraz muzyków. Dziękujemy wszystkim chórzystom za wspólnie spędzony intensywny i twórczy czas oraz radosny śpiew. Dziękujemy drogim słuchaczom, którzy wypełnili kościół by posłuchać naszego Koncertu Finałowego.

Dziękujemy partnerowi Mysłowicki Ośrodek Kultury, ekipie nagłośnieniowej i panu Wojciechowi Białogórskiemu za realizację dźwięku. Dziękujemy Samorządowi Województwa Śląskiego za dofinansowanie projektu, a Marszałkowi Województwa Śląskiego Jakubowi Chełstowskiemu za objęcie honorowego patronatu. Dziękujemy wszystkim instytucjom i osobom za objęcie patronatu nad wydarzeniem biskupowi Diecezji Katowickiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP ks.dr Marianowi Niemcowi, Prezydentowi Miasta Mysłowice Dariuszowi Wójtowiczowi oraz Wojciechowi Królowi Posłowi na Sejm RP.

Mamy nadzieję spotkać się za rok na jubileuszowych X Warsztatach Muzyki Gospel w Mysłowicach.

21wrz/17

V Warsztaty Muzyki Gospel i Koncert Finałowy

To już V edycja Warsztatów Gospel w Mysłowicach!

Stowarzyszenie Ognisk Edukacyjno-Artystycznych „Amadeusz” i Parafia Ewangelicko-Augsburska w Mysłowicach zapraszają na wyjątkowe spotkanie ludzi kochających śpiew i wspólne muzykowanie.

Zachęcamy do wzięcia udziału w V Warsztatach Muzyki Gospel, które odbędą się
w dniach 23-24 września br. w Mysłowicach. Celem warsztatów jest stworzenie chóru i przygotowanie programu do wspólnego koncertu z sekcją muzyczną.

Plan warsztatów:
– rejestracja uczestników w sobotę od godz. 9.30 II LO
– zajęcia w sobotę w godz. 10-14; 16-19 aula II LO
– zajęcia w niedzielę w godz. 10-13 aula II LO
– próba w kościele w niedzielę od godz. 14:45 / Kościół Ewangelicki /

KONCERT FINAŁOWY odbędzie się w niedzielę 24 września o godz. 18.00 w kościele ewangelickim Piotra i Pawła w Mysłowicach, ul. Powstańców 5. Wstęp wolny!

Chór w tym roku będzie pracował pod okiem Juniora Robinsona, jednego z najbardziej popularnych artystów muzyki gospel w Wielkiej Brytanii oraz pani prof. dr hab. Moniki Zytke, profesor Akademii Pomorskiej w Słupsku.

Instrumentalnie wspomagać nasze działania będą m.in. Anna i Norbert Pawlak/Chór Gospel z miłości / i nauczyciele Ogniska Muzycznego w Mysłowicach.
Podobne warsztaty były organizowane w latach ubiegłych. Za każdym razem spotykaliśmy się w grupie ok. 100 osób w różnym wieku, a koncert finałowy dostarczał wszystkim niezapomnianych wrażeń.