Monthly Archives: październik 2023

03paź/23

IX Warsztaty Muzyki Gospel

W dniach od 30 września do 1 października w Mysłowicach odbyły się IX Warsztaty Muzyki Gospel, których organizatorami było Stowarzyszenie Ognisk Edukacyjno-Artystycznych Amadeusz, parafia ewangelicka w Mysłowicach oraz Mysłowicki Ośrodek Kultury.

Na warsztaty zgłosiło się 145 osób w różnym wieku, od przedszkolaka po seniora. Byli wśród nich uczniowie szkół czy ognisk muzycznych oraz członkowie chórów i zespołów, ale także osoby nie mające z muzyką wiele do czynienia. Uczestnicy przyjechali do nas z różnych miast Śląska, a nawet znad morza czy centrum Polski. Próby odbywały się przez dwa dni w gościnnych progach II Liceum Ogólnokształcącego w Mysłowicach w trzech blokach, które prowadziła Monika Zytke oraz wokalistka Natalie Pearl z Londynu. Zespół muzyczny utworzyli muzycy ze Stowarzyszenia Ognisk Edukacyjno-Artystycznych Amadeusz Jakub Skóra – perkusja i Jacek Moroń – klawisze oraz Jakub Wołkiewicz – gitarzysta z zespołu „Z Miłości”.

Podziękowania kierujemy dla pani dyrygent Moniki Zytke i dla solistki Natalie Pearl oraz muzyków. Dziękujemy wszystkim chórzystom za wspólnie spędzony intensywny i twórczy czas oraz radosny śpiew. Dziękujemy drogim słuchaczom, którzy wypełnili kościół by posłuchać naszego Koncertu Finałowego.

Dziękujemy partnerowi Mysłowicki Ośrodek Kultury, ekipie nagłośnieniowej i panu Wojciechowi Białogórskiemu za realizację dźwięku. Dziękujemy Samorządowi Województwa Śląskiego za dofinansowanie projektu, a Marszałkowi Województwa Śląskiego Jakubowi Chełstowskiemu za objęcie honorowego patronatu. Dziękujemy wszystkim instytucjom i osobom za objęcie patronatu nad wydarzeniem biskupowi Diecezji Katowickiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP ks.dr Marianowi Niemcowi, Prezydentowi Miasta Mysłowice Dariuszowi Wójtowiczowi oraz Wojciechowi Królowi Posłowi na Sejm RP.

Mamy nadzieję spotkać się za rok na jubileuszowych X Warsztatach Muzyki Gospel w Mysłowicach.